Medyada Biz

Medyada Müzik ve Biz


Bodrum Yarımada Gazetesi

AKADEMİK MÜZİK KONSERİ YAPILDI

Gündem

Bitez belediyesinin katkılarıyla ,Nurol Kültür Merkezi salonunda Şef Nadi Atasoy yönetiminde Akademik Müzik öğrencileri İzmir Opera Orkestrası sanatçıları ile birlikte bir klasik müzik konseri verdiler. Akademi Müzik öğrencilerinden Semih Tercan, Özge Atmış, Cansu Biliroğlu ve Doğa Uslu keman ,Ayşegül Aydın ise piyano çaldı. Sevilen eserlerden oluşan programda İzmir Opera orkestrasından Çimen Esen piyanosu ile sanatçılara eşlik etti. Akademik Müzik öğrencilerinden Semih Tercan ve  Özge Atmış solo yaptılar. Ayşegül Aydın ise W.A.Mozartı’ın K545 Piyano sonatını yorumladı. İzmir Opera orkestrası sanatçıları Nebil Gökay Viyola, Çimen Esen piyano, Deniz Kırcalı Çello, Duran Kaya Kontrabas  , Olgu Kalın,Hüseyin Uysal ve Hüseyin ise kemanları ile eserlere katıldılar. Çelloda Deniz Kırcalı Rolf Lovand’ın Secret Garden adlı eserini, Viyolada Nadı Atasoy Schubert’in Serenad adlı bestesini aslına bağlı kalarak orkestraya uyarlayıp yorumlaması, Kemanda Semih Tercan’ın  Piyano ve yaylı çalgılar eşliğinde yine Nadi Atasoy tarafından aslına aynı kalarak orkestra için düzenlediği Cihat Aşkın’ın Sarı Gelin adlı eseri mükemmeldi.
Konser sonunda bir konuşma yapan Bitez belediye Başkanı İbrahim Çömez bu türlü kültür etkinliklerine her zaman destek olacaklarını söyledi ve  Akademik Müzik öğrencileri ile yöneticilerini başarılarından dolayı tebrik etti. İzmir’den gelerek katkıda bulunan  İzmir Opera Sanatçılarına


Cumhuriyet ; 9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

 


Müziğin Üstün Gücü

 


Cennet Bodrum Haber

 


Asıl sürprizi konsere geçince yaşadık

Ruhat Mengi -Asıl sürprizi konsere geçince yaşadık...

Moskova Konservatuvarı Akademik Müzik Okulu'nun yaşları 10'la 14 arasında değişen çocuk yaştaki öğrencileri sırayla piyano, keman ve viyolonselde Mozart'ları kusursuz şekilde ve de inanılmaz bir ciddiyetle çaldıklarında.

Valla ben bir ara 'Bunlar bizi kompleksten öldürmeden çıkarmayacaklar. İstetmişiniz biraz sonra 3 yaşında bir piyanist gelsin sahneye. O zaman sürünerek çıkarız buradan' filân dedim. Hani 10 yaşında diye sahneye gelen Olga Ermakova inanın 6-7 yaşından fazla görünmüyordu, öyle minyon ve masum suratlı bir altın kız.

İşin ilginç yanı bu çocukların çoğu Avrupa ülkelerinde konserler vermiş, birincilik ödülleri almış, bu arada eğitiminin çoğunu tamamlamış ve "yüksek öğrenimi"ni sürdürüyor. Duyunca siz de "Yok artık" diyorsunuz benim gibi ama durum bu. Böyle bir konsantrasyonu nasıl oluşturuyor, bu çocuk yetenekleri nasıl bulup çıkanyor ve motive ediyorlar akıl alır gibi değil.....


 

 

   keman dersi

AKADEMİK MÜZİK

 BODRUM MUĞLA 48400
0535 612 20 34

harita